اعلام آمادگي قطعه سازان كشور براي مشاركت در قراردادهاي بين المللي ايران خودرو

بازدید : 494 بار

رئيس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه هاي خودرو با ابراز خرسندي از امضاي قرارداد كنسرسيوم ده جانبه در مدت كوتاهي كه وعده آن داده شده بود،‌ از اعلام آمادگي قطعه سازان كشور براي حضور متعهدانه در اين پروژه خبر داد.  


 رضا رضايي كه به عنوان نماينده قطعه سازان كشور و يكي از طرفين تفاهم نامه طراحي خودرو سخن مي گفت، اظهار داشت: صنعت قطعه سازي در اين سال هاي سخت توانستند داخلي سازي خودروها را پيش ببرند و ايران خودرو توانست سال گذشته بيش از 600هزار خودرو توليد كند.


وي با اشاره به رتبه سوم صنعت خودرو در شاخص GDP كشور اظهار كرد:‌ هوشمندي مديران خودروسازي و حمايت وزير صنعت موجب شد تا تعداد توليد خودرو از كم تر از يك ميليون به يك ميليون و 400 هزار دستگاه افزايش يابد. وي تنها راه حضور گسترده در بازار منطقه را طراحي پلتفرم و تنوع محصولات دانست.


وي گردش مالي خودروسازي را 80ميليارد تومان دانست و اظهار كرد: از اين ميزان 66 ميليارد تومان گردش مالي اختصاص به قطعه سازان دارد.


وي اظهار اميدواري كرد: با امضاي اين قرارداد و مشاركت قطعه سازان به هدف 40 درصدي ساخت داخل كه قرار بود در جوينت ونچرها اتفاق بيفتد دست پيدا كنيم.


رضايي در پايان با ابراز خوشحالي از حضور دانشگاه هاي تراز اول كشور در اين تفاهم نامه آن را كاري ارزشمند خواند و رابطه گسترده تر صنعت و دانشگاه را در آينده نزديك خواستار شد.

برای مشاهده این بخش باید در سایت ثبت نام کنید.