توضيحات دبير انجمن در خصوص یک مصاحبه

بازدید : 990 بار


اعضاء محترم انجمن سازندگان قطعات و مجموعه هاي خودروبا سلام و احترام


در خصوص مطالب منتشر شده به نقل از اینجانب در تاریخ 21/09/1395 در سايت خبر خودرو ، جهت تنوير افكار عمومي موارد ذيل به اطلاع مي رساند:


۱- متاسفانه موارد مطرح شده که ناشی از سوء برداشت ناخواسته خبرنگار محترم آن سايت خبري از   صحبت هاي اینجانب بوده است.


۲- مطلب نگارش شده از جانب بنده در خصوص کیفیت پایین قطعات خارجی صرفا ناشی از سوء تفاهم ادراکی بوده است. بدیهی است که انجمن قطعه سازان به صحت و سلامت فرآیندهای خرید ، تامین و تائید قطعات خودروسازان اشراف کامل دارد و در صورتی که موردی محل تشکیک باشد ، موضوع به صورتی کاملا تخصصی و فنی با همکاران خودروساز مطرح گردیده و همواره با تعامل مناسب ایشان در خصوص روبرو گردیده است.


۳- حقیقت مطلب بیان شده توسط اینجانب در پاسخ خبرنگار محترم در خصوص دلیل وجود قطعات بی کیفیت در خودروهای تولید ایران این بوده است که اولا اين موارد    می بایست به صورت مصداقی مطرح گردد و کلی گویی در این خصوص اجحاف در حق قطعه سازان و خودرو سازان می باشد. ثانیا در صورت وجود مصداق، انجمن صرفا در خصوص قطعات تولید داخل احاطه اطلاعاتی داشته و اگر قطعه ای که مدنظر می باشد منشاء خارجی داشته ، اظهار نظر انجمن در خصوص آن قطعه فاقد وجاهت می باشد زیرا که قطعات خارجی راسا توسط خودروسازان خریداری می گردند و قطعا سوال در این خصوص می بایست برای خودروساز طرح گردد و نه انجمن.


۴- متاسفانه در حال حاضر کماکان فضای منفی ایجاد شده توسط عده اي  سود جو در کلیه شقوق صنعت در کشور قابل رویت است. در بخش قطعه سازی نیز به وفور دیده     می شود که فضای انتقادی حاکم ، بدون ارائه مصداق و دلیل مجوه و صرفا با عنایت به دسترسی به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ، قصد تخریب اذهان عمومی در خصوص استفاده از کالاها و قطعات ساخت داخل را داشته است. لذا مجددا تاکید می گردد که تولید کنندگان شناخته شده قطعات خودرو در کشور که همواره فراز و فرود ها و   بی مهری های فراوانی را پشت سر گذاشته اند ، اینبار نیز با توسل به لطف الهی و حمایت دلسوختگان تولید و صنعت کشور ، این سوء تفاهم را خنثی نموده و بار دیگر اصالت خود و کالای ایرانی را اثبات خواهند نمود و به هیچ یک از دشمنان تولید ملي اجازه نخواهند داد تا با فضاسازی منفی موجب بروز اختلاف فی مابین فعالان صنعت قطعه سازی و خودروسازی گردند.

برای مشاهده این بخش باید در سایت ثبت نام کنید.