انجمن قطعه سازان طی نامه ای به معاون حقوقی رییس جمهور، مشکلات قطعه سازان و راهکارهای حل آنها را بیان کرد.
دریافت فایل نامه انجمن قطعه سازان به خانم دکتر امین زاده، معاون محترم حقوقی رییس جمهور
--

روابط عمومی انجمن

 • کاهش تولید تندر ۹۰ قطعه سازان داخلی را بیکار کرد ۱۳۹۴/۲/۹ (تعداد بازدید : 187)

  رضا رضایی مدیر عامل آذین خودرو بابیان اینکه در حال حاضر ۷۰ درصد قطعات مورد نیاز تندر ۹۰ داخلی سازی شده و فقط ۳۰ درصد قطعات وارداتی است، گفت: کاهش حجم تولید خودروی تندر ۹۰ قطعه سازان داخلی را با مشکلات زیادی روبه رو ساخته است.

  ادامه...
 • کاهش وابستگی خودروسازان به بانک‌ها؛چگونه؟ ۱۳۹۴/۲/۹ (تعداد بازدید : 165)

  اگرچه در کشورهای صاحب نام در صنعت خودرو، رابطه میان شرکت‌های خودروساز و بانک‌ها، مسالمت آمیز و منطقی به نظر می‌رسد، اما در ایران، این رابطه نه تنها مناسب و راضی‌کننده برای دو طرف نیست؛ بلکه به‌نوعی بازار خودرو را نیز تحت‌تاثیر منفی خود قرار داده و کارشناسان، آن را یکی از دلایل بالا بودن هزینه تولید خودروهای داخلی معرفی می‌کنند.

  ادامه...
 • سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو ۱۳۹۴/۲/۹ (تعداد بازدید : 218)

  سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودروهای سنگین و ماشین‌آلات راهسازی در هتل المپیک امروز 9 اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد.

  ادامه...
 • شناسایی باکیفیت‌ها با «شناسا» ۱۳۹۴/۲/۸ (تعداد بازدید : 185)

  محمدباقر رجال، رییس انجمن قطعه‌سازان خودرو با اشاره به همکاری شکل گرفته بین این انجمن و اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین‌آلات، گفت: در بخش تولید قطعات خودرو، امکانات بسیاری در کشور وجود دارد و سرمایه‌گذاری‌های فراوانی در این حوزه انجام شده تا جایی که توان قطعه‌سازی ایران در برخی خودروها تا ۱۰۰ درصد و در برخی تا ۸۰ درصد است.

  ادامه...
 • کمبود نقدینگی مشکل بزرگ قطعه سازان خراسان رضوی ۱۳۹۴/۲/۸ (تعداد بازدید : 174)

  ابوالقاسم آروند رییس انجمن قطعه سازان خودرو در خراسان رضوی گفت: با وجود بازار مطلوب خودرو، قطعه سازان خودرو در این استان با کمبود نقدینگی و خطر نابودی سرمایه در گردش روبرو هستند.

  ادامه...
 • تولید قطعه‌سازان، زیر ظرفیت ۱۳۹۴/۲/۸ (تعداد بازدید : 174)

  محمد باقر رجال، گفت: قطعه‌سازان گرفتار بانک‌ها شده‌اند؛ به‌نحوی که سیستم بانکی پا روی گلوی آنها گذاشته و نه تنها تسهیلات مالی به صنعت قطعه ارائه نمی‌دهد؛ بلکه فشار زیادی نیز بابت وصول مطالبات خود از این صنعت، وارد می‌کند.

  ادامه...
 • اجرای طرح ضربتی دولت برای بهبود اوضاع مالی خودروسازان ۱۳۹۴/۲/۷ (تعداد بازدید : 188)

  ایرج یزدان بخش عضو انجمن قطعه سازان گفت : خوشبختانه جریان تولید قطعات در اغلب واحدهای قطعه سازی با رشد خوبی همراه شده در حالی که روز به روز مطالبات قطعه سازان بیشتر می شود.

  ادامه...
 • خودروسازی، محور اصلی توسعه صنعتی ۱۳۹۴/۲/۶ (تعداد بازدید : 148)

  نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو درحالی روز پنجشنبه برگزار شد که قطعه‌سازی و تحول در ساختار آن برای افزایش صادرات و کاهش واردات اصلی‌ترین موضوع این جلسه بود.

  ادامه...
 • قیمت خودرو را عامل تورم تعیین می کند نه نتیجه مذاکرات ۱۳۹۴/۲/۶ (تعداد بازدید : 149)

  نجفی منش گفت: نباید برای کاهش قیمت خودرو فقط عامل توافق احتمالی را مدنظر گرفت، بلکه باید بیش از این عامل به مسئله کاهش تورم توجه داشت.

  ادامه...
 • با وجود تجمیع دلارهای نفتی در چین رخ داد /خودرو چینی در ایران ٢٠درصد گران‌تر از همه‌جا ۱۳۹۴/۲/۶ (تعداد بازدید : 159)

  چین در شرایط تحریم نه‌تنها بازار خودرو ایران را با محصولات بی‌کیفیت خود اشباع کرد، بلکه آنچه به ایران وارد کرد، بسیار گران‌تر از صادرات خودرو به کشورهای دیگر بود. حال که زمزمه‌هایی از ورود کشورهای غربی به بازار جذاب ایران و مشارکت با این کشورها به وجود آمده، تولیدکنندگان داخل کم‌کم دست به انتقاد از محصولات چینی زده و به ‌گران واردکردن محصولات چینی به کشور اعتراف کرده‌اند.

  ادامه...

آرشیو
ورود به سیستم
نام کاربری
رمز عبور
 
ثبت نام