انجمن قطعه سازان طی نامه ای به معاون حقوقی رییس جمهور، مشکلات قطعه سازان و راهکارهای حل آنها را بیان کرد.
دریافت فایل نامه انجمن قطعه سازان به خانم دکتر امین زاده، معاون محترم حقوقی رییس جمهور
--

روابط عمومی انجمن

 • نظر مدیر سابق بنز درباره خودروهای ایرانی ۱۳۹۴/۵/۱۰ (تعداد بازدید : 29)

  هلموت واورا - مشاور آلمانی ایران خودرو، خطوط تولید قطعه‌سازان و نوسان در کیفیت قطعات تولیدی و در نتیجه نوسان در کیفیت خودروهای داخلی را مهمترین عامل نارضایتی مصرف‌کنندگان از خودروهای ایرانی دانست.

  ادامه...
 • مالیات قطعه‌سازان را بیکار کرد ۱۳۹۴/۵/۱۰ (تعداد بازدید : 19)

  خبرگزاری تسنیم:دبیرانجمن قطعه سازان بابیان اینکه قطعه‌سازان برای تأمین نیاز شرکت‌های خودروسازی با ظرفیت ۶۰ درصدی به فعالیت می‌پردازند، گفت:در صورت استمرار مشکلات مالیاتی و عدم حمایت دولت از واحدهای تولیدی در آینده شاهد تعطیلی واحدها خواهیم بود.

  ادامه...
 • کاهش تولید تندر ۹۰ قطعه سازان داخلی را بیکار کرد ۱۳۹۴/۲/۹ (تعداد بازدید : 267)

  رضا رضایی مدیر عامل آذین خودرو بابیان اینکه در حال حاضر ۷۰ درصد قطعات مورد نیاز تندر ۹۰ داخلی سازی شده و فقط ۳۰ درصد قطعات وارداتی است، گفت: کاهش حجم تولید خودروی تندر ۹۰ قطعه سازان داخلی را با مشکلات زیادی روبه رو ساخته است.

  ادامه...
 • کاهش وابستگی خودروسازان به بانک‌ها؛چگونه؟ ۱۳۹۴/۲/۹ (تعداد بازدید : 239)

  اگرچه در کشورهای صاحب نام در صنعت خودرو، رابطه میان شرکت‌های خودروساز و بانک‌ها، مسالمت آمیز و منطقی به نظر می‌رسد، اما در ایران، این رابطه نه تنها مناسب و راضی‌کننده برای دو طرف نیست؛ بلکه به‌نوعی بازار خودرو را نیز تحت‌تاثیر منفی خود قرار داده و کارشناسان، آن را یکی از دلایل بالا بودن هزینه تولید خودروهای داخلی معرفی می‌کنند.

  ادامه...
 • سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو ۱۳۹۴/۲/۹ (تعداد بازدید : 297)

  سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودروهای سنگین و ماشین‌آلات راهسازی در هتل المپیک امروز 9 اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد.

  ادامه...
 • شناسایی باکیفیت‌ها با «شناسا» ۱۳۹۴/۲/۸ (تعداد بازدید : 268)

  محمدباقر رجال، رییس انجمن قطعه‌سازان خودرو با اشاره به همکاری شکل گرفته بین این انجمن و اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین‌آلات، گفت: در بخش تولید قطعات خودرو، امکانات بسیاری در کشور وجود دارد و سرمایه‌گذاری‌های فراوانی در این حوزه انجام شده تا جایی که توان قطعه‌سازی ایران در برخی خودروها تا ۱۰۰ درصد و در برخی تا ۸۰ درصد است.

  ادامه...
 • کمبود نقدینگی مشکل بزرگ قطعه سازان خراسان رضوی ۱۳۹۴/۲/۸ (تعداد بازدید : 237)

  ابوالقاسم آروند رییس انجمن قطعه سازان خودرو در خراسان رضوی گفت: با وجود بازار مطلوب خودرو، قطعه سازان خودرو در این استان با کمبود نقدینگی و خطر نابودی سرمایه در گردش روبرو هستند.

  ادامه...
 • تولید قطعه‌سازان، زیر ظرفیت ۱۳۹۴/۲/۸ (تعداد بازدید : 252)

  محمد باقر رجال، گفت: قطعه‌سازان گرفتار بانک‌ها شده‌اند؛ به‌نحوی که سیستم بانکی پا روی گلوی آنها گذاشته و نه تنها تسهیلات مالی به صنعت قطعه ارائه نمی‌دهد؛ بلکه فشار زیادی نیز بابت وصول مطالبات خود از این صنعت، وارد می‌کند.

  ادامه...
 • اجرای طرح ضربتی دولت برای بهبود اوضاع مالی خودروسازان ۱۳۹۴/۲/۷ (تعداد بازدید : 262)

  ایرج یزدان بخش عضو انجمن قطعه سازان گفت : خوشبختانه جریان تولید قطعات در اغلب واحدهای قطعه سازی با رشد خوبی همراه شده در حالی که روز به روز مطالبات قطعه سازان بیشتر می شود.

  ادامه...
 • خودروسازی، محور اصلی توسعه صنعتی ۱۳۹۴/۲/۶ (تعداد بازدید : 211)

  نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو درحالی روز پنجشنبه برگزار شد که قطعه‌سازی و تحول در ساختار آن برای افزایش صادرات و کاهش واردات اصلی‌ترین موضوع این جلسه بود.

  ادامه...

آرشیو
ورود به سیستم
نام کاربری
رمز عبور
 
ثبت نام